K&F Concept KF09.133V1 MS-03 Extendable Selfie Stick Tripod for Action Cameras – Black
Availability:
Out of stock
Highlights
  • The maximum height is 32cm
  • Load-bearing capacity of 2 kg
  • Built-in shock-absorbing rubber ring
  • Adopts a widened fixed structure
  • Weighing only 67g, it is easy to carry
990৳  1,990৳
Out of stock
K&F Concept KF09.133V1 MS-03 Extendable Selfie Tripod Price in Bangladesh
The K&F Concept KF09.133V1 MS-03 Extendable Selfie Tripod is a versatile and affordable tripod that is perfect for taking selfies, group photos, and videos on the go. It is made from durable aluminum alloy and can support up to 2kg (4.4lbs) of weight. The tripod has a maximum height of 32cm (12.6in) and a minimum height of 13cm (5.1in). It also has a folded height of 23cm (9.1in), making it easy to transport and store.
  • The maximum height is 32cm, and it 5-section leg adjustment
  • This tripod head supports a load-bearing capacity of 2 kg
  • Suitable for the shooting needs of GoPro, DJI Osmo Action
  • The modified tube has a built-in shock-absorbing rubber ring
  • Making the entire stretch tube more stable and stronger
  • The tripod adopts a widened fixed structure
  • A non-slip silicone pad at the bottom for more stable support
  • Weighing only 67g, it is easy to carry and suitable for travel
  • Made from durable aluminum alloy
  • Support up to 2kg (4.4lbs) of weight
  • Maximum height of 32cm (12.6in)
  • Minimum height of 13cm (5.1in)
  • Folded height of 23cm (9.1in)